Jesteś tutaj:

Rekrutacja uczestników w ramach Bloku III projektu Wykorzystaj swoją szansę

Obecnie w Klubie Integracji Społecznej w Andrychowie, prowadzona jest rekrutacja osób do Bloku III – Aktywizacja Lokalna.  Poszukujemy 20 osób (15K + 5M) biernych zawodowo, w wieku aktywności zawodowej (18-65 lat) posiadających orzeczenie o niepełnosprawności.

 

W ramach projektu przewidziane są:

  • Trening Kompetencji Społecznych
  • Trening Pracy
  • Integracja Prozdrowotna – warsztaty psychoruchowe
  • Twórcza Integracja – warsztaty Kreatywne Odkrywcy Pasji
  • Socjoterapie – treningi integracyjne
  • Indywidualne wsparcie psychologiczne
  • Trening Kompetencji Życiowych Z Elementami Autoprezentacji i Kreowania Wizerunku

 

            Rekrutacja prowadzona jest do końca lutego 2018r. Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Klubu Integracji Społecznej w Andrychowie, ul. Krakowska 72 w godzinach 7:00 – 15:00 lub pod numerem telefonu 33 876 42 92.

 

plakat 22.01.2018r.

Podsumowanie działań w ramach Bloku II projektu Wykorzystaj swoją szansę

            W ramach II Bloku – Start życiowy osób młodych od września do listopada 2017r. młodzież uczestniczyła w kursie języka angielskiego. Uczestnicy mieli możliwość szkolenia umiejętności językowych w dwóch grupach o zróżnicowanym poziomie zaawansowania. Ponadto kilka razy w miesiącu uczestnicy projektu spotykali się na zajęciach socjoterapeutycznych aby wspólnie tworzyć ogród z elementami sensorycznymi. Ogród ten powstał z myślą o specyficznych potrzebach osób niepełnosprawnych, pełni funkcję dydaktyczną i terapeutyczną. Efekt  pracy młodzieży można podziwiać na terenie przyległym do budynku Działu Profilaktyki Środowiskowej przy ul. Metalowców 10.

            Ostatnim elementem wyposażającym osoby młode w narzędzia gwarantujące optymalny start w dorosłe życie, był kurs prawa jazdy kat. B zorganizowany dla wszystkich pełnoletnich uczestników projektu. Grupa zakończyła swój udział w projekcie pod koniec grudnia 2017r.

 

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”30″ gal_title=”Blok II”]

Podsumowanie działań w ramach Bloku I projektu Wykorzystaj swoją szansę

Uczestnicy Bloku I – Aktywizacji społecznej i zawodowej, którzy ukończyli staże zawodowe, a nie mieli możliwości otrzymania umowy o pracę, kontynuowali swój udział w projekcie m.in. przez indywidualne spotkania z pośrednikiem pracy – doradcą zawodowym. Doradca pomagał wyszukiwać oferty pracy dostępne na lokalnym rynku i dostosowane do indywidualnych predyspozycji zawodowych naszych uczestników.  Następnie został dla nich zorganizowany Trening kompetencji życiowych z elementami autoprezentacji i kreowania wizerunku, który miał na celu poprawę wizerunku zewnętrznego i podniesienie poziomu samooceny. Trening składał się z dwóch etapów: niestacjonarnego i stacjonarnego. Część wyjazdowa odbywała się w podhalańskiej miejscowości Murzasichle. Podczas niej uczestnicy poznawali techniki skutecznej autopromocji, uczyli się nadawania prawidłowych komunikatów werbalnych i niewerbalnych, które sprzyjają wywieraniu pożądanego wrażenia. Następnie odbyła się części stacjonarna wsparcia, w ramach której uczestnicy przeszli zewnętrzną metamorfozę dzięki usługom fryzjerski i kosmetycznym. Swoją zmianę mieli okazję uwiecznić na specjalnie wykonanych zdjęciach do dokumentów i zdjęciach biznesowych.

            Uczestnicy zakończyli swój udział w projekcie we wrześniu 2017r. Spośród całej grupy aż 18 osób podjęło zatrudnienie, a 1 założyła własną działalność gospodarczą.

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”29″ gal_title=”blok1 wykorzystaj szanse”]

Bezpieczny stok

W dniu 27 stycznia 2018 r., Dział Profilaktyki Środowiskowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie, na stoku narciarskim ,,Czarny Groń” w Rzykach, wziął udział w akcji informacyjno-edukacyjnej ,,Bezpieczny Stok”.
Przedsięwzięcie to miało na celu poprawę bezpieczeństwa osób przebywających i korzystających z czynnego wypoczynku na stokach narciarskich.
„Bezpieczny Stok” to akcja organizowana przez Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne, wspierana przez GOPR, TOPR, Policję, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.
Przedstawiciele Działu Profilaktyki Środowiskowej OPS w Andrychowie przestrzegali przed niebezpieczeństwem uprawiania sportów zimowych w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innych środków zmieniających świadomość. Każdy dorosły uczestnik mógł na własnej skórze doświadczyć takiego stanu zmiany świadomości na specjalnie do tego przygotowanym torze przeszkód–wystarczyło założyć alkgogle lub narkogogle. Dodatkowo rozdane zostały ulotki promujące trzeźwość.
Działania te miały charakter profilaktyczno-edukacyjny i wpisały się w realizację kampanii „No promil – No problem”.

 

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”28″ gal_title=”narty2018″]

Do góry